
Duur: 86'
Van: Julia Solomonoff
Met: Guadalupe Alonso, Nicolás Treise, Mirella Pascual
Land: Argentinië
Taal: Spaans
Filmkeuring: 6
El último verano de la Boyita
Teder Argentijns drama over een puberend meisje dat met haar vader een ontregelende vakantie op het platteland beleeft.Een zomer om nooit te vergeten op het Argentijnse platteland. Jorgelina brengt samen met haar vader de zomer door op het zinderende Argentijnse platteland. Daar raakt zij dik bevriend met leeftijdsgenoot Mario, een in zichzelf gekeerde boerenzoon die aan het trainen is voor een paardenrace. Op een leeftijd die het einde van haar kindertijd markeert, ontdekt Jorgelina dat Mario geen gewone jongen is. Hij houdt iets geheim. Haar door nieuwsgierigheid gedreven zoektocht naar de waarheid leidt tot verwarring, angst en uiteindelijk het nemen van een cruciale beslissing. Het wordt een zomer om nooit te vergeten.
In de media:
De Filmkrant
“Met een subtiele gevoeligheid weet de filmmaakster ons toegang te verschaffen tot de belevingswereld van een kind dat op de drempel van grote en geheimzinnige veranderingen staat.”
“Voortreffelijk gekozen jonge acteurs”
La Nacion
“Door Julia Solomonoff in beeld gebracht met de broosheid en de kracht van een verteller die zeker is van haar stuk en met gevoelige aandacht voor de pracht van de kleinste details.”
On Stage
“Sterk verhaal in een prachtig landschap, krachtig gedragen door de zeer jonge hoofdpersonen.”
Sp!ts
“Mooi, subtiel en sfeervol coming-of-age-drama… De tieners spelen hun rollen ongelofelijk sterk”
M2M
"Een boeiend sfeerportret"
“Filmmaakster Solomonoff maakt grote indruk met haar aandacht voor de pracht van juist de kleine details”
Meer weten over deze film?
NU OOK TE ZIEN IN HET KETELHUIS

- OuwehoerenOntroerende en komische docu over zussen Louise en Martine die al ruim vijftig jaar prostituee zijn.
- 10e week

- BeyondEerlijk drama waarin Leena na jaren de confrontatie aangaat met haar verleden en haar ongeneeslijk zieke moeder.
- 3e week

- Le HavreTragikomedie over een oude schoenenpoetser die zich ontfermt over een minderjarige Afrikaanse vluchteling.
- Premièreweek
12

- 17 FillesWaargebeurd verhaal over 17 meisjes van 17 jaar oud die besluiten tegelijkertijd zwanger te worden.
- 2e week
12

- 900 dagenOverlevenden blikken terug op de massale hongersnood in Leningrad tijdens WOII.
- 4e week
9

- VERS-avondMaandelijkse informatieve avond voor alle nieuwe film -en televisiemakers. Op 6 februari de voorpremière van Plan C.
- 23e week
AL

- DoodslagAmbulancebroeder Max heeft genoeg van hufterig gedrag en slaat terug, met grote gevolgen.
- 4e week
16

- Black OutActiekomedie over een ex-crimineel die wakker wordt met een lijk naast zich en een gat in zijn geheugen.
- 2e week
16

- SüskindHet waargebeurde verhaal van de Joodse verzetsheld Walter Süskind die tijdens WOII ca. duizend kinderen redde.
- 3e week
12

- Perfect SenseApocalyptisch liefdesdrama met Ewan McGregor en Eva Green.
- 3e week
12

- De gelaarsde kat 2D NL Een spannend eigen avontuur van de geliefde gelaarsde kat uit de Shrek films. 2D/nederlands gesproken
- 9e week
6

- Dolfje Weerwolfje Het is niet erg om anders te zijn! Verfilming van het populaire boek van Paul van Loon.
- 10e week
6

- De Muppets (NL)De Muppets zijn terug op het grote scherm met een nieuw spannend avontuur.
- Voorpremière
6

- DisgraceVertoning met inleiding vooraf en discussie na afloop i.s.m. de Nederlandse Vereniging voor Psychoanalyse.
- Eenmalige vertoning



