In L’événement staat de veelbelovende literatuurstudente Anne op het punt om af te studeren. Dankzij haar studies lijkt ze zich te kunnen ontworstelen aan het Franse arbeidersmilieu waarin ze opgroeide. Maar dan wordt ze onverwachts zwanger. Terwijl haar eindexamens naderen, besluit Anne het heft in eigen handen te nemen. Met het risico hiervoor in de gevangenis te belanden, want abortus is illegaal in Frankrijk.
★★★★ de Volkskrant: “Het vuur ligt in de ogen van de getalenteerde Frans-Roemeense actrice Anamaria Vartolomei, die Anne portretteert als een stoïcijnse rebel.”
Winnaar van de Gouden Leeuw voor Beste Film op het Filmfestival van Venetië.
Tot in Het Ketelhuis!
Deze week
Ook in première: Ninjababy
Heerlijk tegendraads, even grappig als ongepolijst Noors drama, over een striptekenares die tot haar verbazing zwanger blijkt.
Eenmalige vertoning over een Maya uit de 21e eeuw, op zijn Vision Quest om betekenis en erkenning van zijn Maya-spiritualiteit te vinden in de echo’s van een oude beschaving.
Biertje, burger en bandjes luisteren: Het Ketelhuis trakteert op live muziek tijdens Koningsnacht! Op Koningsdag komt het onvolprezen dj-collectief Familiar Music weer bij ons langs.