•  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Shorts: Shadow Industries | IDFA

IDFA @ Het Ketelhuis

De vaak genegeerde levens van arbeiders, wier anonieme werk als vanzelfsprekend wordt beschouwd, komen aan bod in deze creatieve, tot de verbeelding sprekende films. In dit verzamelprogramma zie je Infinity River, L’mina en Paper Houses and Horses.

Infinity River. Dagelijks maken duizenden arbeiders per veerboot de oversteek over de rivier de Taag in Lissabon. Het zijn forenzen zoals je ze overal ter wereld ziet in bussen, treinen en metro’s. In de eindeloze stroom van mensen gaan ze anoniem op in de massa. Gonçalo Pina maakte een cinematografische ode aan die onzichtbare.
Regisseur: Gonçalo Pina – 23 min – Gesproken talen: Portugees, Nepalees, Engels

L’mina. Bejaarde mijnwerkers verzamelen zich voor een groepsportret. Ze werkten in de Marokkaanse kolenmijn van Jerada tot die in 2001 officieel sloot. Toch gaan er nog dagelijks mijnwerkers naar beneden. Clandestien, omdat er in de regio nooit een economisch alternatief is geboden voor de zware arbeid.
Regisseur: Randa Maroufi – 26 min – Gesproken talen: Arabisch

Paper Houses and Horses.In een mortuarium in Taiwan worden de lichamen bewaard van overleden kinderen van wie de ouders om verschillende redenen zijn verdwenen. Ze liggen boven in de vriezer, soms jarenlang, totdat het uitvaartcentrum een ceremonie organiseert. Van papier gemaakte huizen en paarden worden verbrand om het kind te begeleiden op zijn eenzame reis naar het hiernamaals.
Regisseur: An Chu – 18 min – Gesproken talen: Taiwanees, Mandarijn


Shorts: Shadow Industries is bij ons te zien op: 17 november 18:30

Tickets zijn alleen te koop via de website van IDFA: koop ze hier.

Publicatiedatum: woensdag 29 oktober 2025