BEST OF ROZE FILMDAGEN 2026 – SHORTS
Roze Filmdagen Monthly Special
Nog 1 keer de allerbeste en populairste korte films uit het Roze Filmdagen 2026-programma op het grote witte doek.
Om opnieuw te bekijken of dé uitgelezen kans om in te halen wat je gemist hebt. Naast de Jury Award winnaar (die onlangs ook de Oscar won voor beste film), ook de absolute publieksfavoriet én de runner-up’s.
Prachtige, ontroerende, grappige en indringende verhalen over liefde, loyaliteit, bloedbanden en community. Die mag je niet missen!
Prachtige, ontroerende, grappige en indringende verhalen over liefde, loyaliteit, bloedbanden en community. Die mag je niet missen!
1. TWO PEOPLE EXCHANGING SALIVA
Frankrijk 2024, 35 min, Natalie Musteata / Alexandre Singh
In een wereld waar kussen verboden is en een klap een betaalmiddel is, wordt flirten levensgevaarlijk. (én Oscar winnaar 2026!)
2. NEVER, NEVER, NEVER
VK 2025, 18 min, John Sheed
Een hartverwarmend liefdesverhaal in een vissersdorp én ‘Shirley Bassey’.
3. SUNDAY LUNCH
VK 2025, 14 min, Lyndon Henley Hanrahan
Altijd spannend, met je vriendin lunchen bij haar nare familie. Als dat maar goed gaat…
4. STIMULANTS & EMPATHOGENS
Polen 2024, 25 min, Mateusz Pacewicz
Verliefd zijn op een drugdealer, vermengd met een vermakelijk gecompliceerde familie dynamiek.
5. A FRIEND OF DOROTHY
VK 2025, 25 min, Lee Knight
Oscar-genomineerde short waarin goede bedoelingen ruim worden beloond.
Publicatiedatum: vrijdag 3 april 2026
